Ograniczenie odwiedzin pacjentów – Aktualizacja

W związku ze zwiększoną zachorowalnością na infekcje wirusowe, wprowadza się ograniczenie odwiedzin Pacjentów Hospicjum Stacjonarnego w Nysie w sposób następujący:

• Zakaz odwiedzin przez osoby z objawami grypopodobnymi tj.: przeziębienie, gorączka, kaszel. Przeprowadzony zostanie pomiar temperatury ciała.
  • Zakaz odwiedzin przez osoby, które w ostatnich 14 dniach były poza granicami kraju oraz miały kontakt z osobami powracającymi z zagranicy. Przeprowadzony zostanie wywiad epidemiologiczny.
  • Zakaz odwiedzin przez dzieci do lat 16.
  • Jedna osoba odwiedzająca do jednego Pacjenta, posiadająca maseczkę ochronną. Odwiedziny trwają nie dłużej niż 15 min., jednoczasowo może przebywać na oddziale maksymalnie 4 osoby.
  • Odwiedziny odbywają się w godzinach 16:00 – 17:00.
  • Osoby upoważnione mogą uzyskać informacje telefonicznie.
  • Odwiedziny u Pacjenta odbywać się będą po uprzednim uzgodnieniu z Personelem Hospicjum.

Ograniczenie obowiązuje do odwołania.