Spotkanie dotyczące sposobu finansowania budowy nowej siedziby Hospicjum

W Muzeum Powiatowym w Nysie w dniu 17.01.2023 r. odbyło się spotkanie dotyczące sposobu finansowania budowy nowej siedziby Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie, którego organizatorami byli Starostwo w Nysie i Stowarzyszenie Auxilium „Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie”.

W spotkaniu uczestniczyli: Posłanka na Sejmu RP Violetta Porowska, Poseł na Sejmu RP Rajmund Miller, Daniel Palimąka zastępca Gabinetu Dyrektora Marszałka Województwa Opolskiego, Bogusław Wierdak Radny Województwa Przewodniczący Komisji Finansów Sejmiku Województwa Opolskiego, Ewelina Elias zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia i Powiadamiania Ratunkowego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu, Radosław Roszkowski Starosta Prudnicki, Grzegorz Zawiślak Burmistrz Prudnika, Andrzej Kruczkiewicz Starosta Nyski, Joanna Burska członek Zarządu Powiatu Nyskiego, Kordian Kolbiarz Burmistrz Nysy, Edward Szupryczyński Burmistrz Głuchołaz, Jan Woźniak Burmistrz Otmuchowa, Barbara Dybczak Wójt Gminy Skoroszyce, Kazimierz Cebrat Wójt Gminy Kamiennik, Jerzy Miszkiewicz Prezes Stowarzyszenia AUXILIUM „Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie” z członkami Zarządu Stowarzyszenia i księgową Stowarzyszenia.

Były na spotkaniu media. Obecna nasza siedziba ze względów technicznych i ze względu na lokalizację nie pozwala na rozbudowę co bezpośrednio wpływa na brak możliwości rozwoju Hospicjum dla dobra naszych Pacjentów i ich rodzin. Liczba pacjentów potrzebujących najlepszej Opieki Hospicyjnej stale rośnie i nowa siedziba pozwoliłaby teraz i w przyszłości te potrzeby zaspokoić.

Nowa siedziba hospicjum powstanie na działce zlokalizowanej przy Alei Wojska Polskiego w Nysie. Potrzeba 21 mln zł na realizację tej inwestycji. Głównym tematem spotkania było omówienie sposobów wspólnego finansowania budowy hospicjum. Rozmawiano o tym, jak samorządy i władze centralne mogą pomóc w budowie tak ważnego dla mieszkańców obiektu. „Chcemy wypracować drogę do realizacji tego zadania” – powiedział Andrzej Kruczkiewicz, Starosta Nyski. „To jest temat ponad podziałami politycznymi” stwierdzili obecni na spotkaniu parlamentarzyści. Wszyscy uczestnicy spotkania jednomyślnie poparli inicjatywę budowy nowej siedziby Nyskiego Hospicjum. Stowarzyszenie AUXILIUM otrzymało obietnice wsparcia ze strony samorządów lokalnych przy budowie nowej siedziby, liczymy również na środki z Polskiego Ładu oraz z Sejmiku Województwa Opolskiego. Kolejne spotkanie powinno zaowocować konkretnymi rozwiązaniami.

Mamy nadzieję że Nasze starania zakończą się sukcesem i pozyskamy potrzebne środki na nową siedzibę. Liczymy też na patronat Mediów.