Dzień Żonkila

W sobotę i w niedzielę 13-14 maja 2023 roku po raz szesnasty odbędzie się na terenie Nysy ogólnopolska akcja “Pola Nadziei”.

Wolontariusze w żółtych koszulkach będą kwestować na rzecz nyskiego Hospicjum. Pojawią się z puszkami i żonkilami na ulicach naszego miasta, w sobotę w okolicy dużych sklepów, centrów handlowych i galerii, wieczorem przy kościołach, a w niedzielę w okolicy kościołów.

Celem akcji jest nie tylko pozyskanie finansowego wsparcia opieki hospicyjnej nad osobami terminalnie chorymi ale również propagowanie idei Hospicyjnej i wolontariatu wśród młodzieży i dorosłych. Ukazuje radość, jaką daje pomoc drugiemu człowiekowi, oraz uwrażliwia na los osób chorych, starszych i niepełnosprawnych.

Prosimy o hojne wsparcie “Akcji Żonkilowej”