Spotkanie z Wicemarszałkiem woj. Opolskiego Romanem Kolkiem

W dniu 29.01.2021 r. w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu odbyło się spotkanie przedstawicieli ośmiu Hospicjów całego regionu Opolskiego z Wicemarszałkiem Romanem Kolkiem.

W spotkaniu uczestniczył również Prezes Stowarzyszenia Auxilium “Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie” dr Jerzy Miszkiewicz.

Na spotkaniu zostały przekazane maseczki ochronne otrzymane w darze z regionu partnerskiego Nadrenii Palatynatu.

Spotkanie z przedstawicielami Hospicjów było także okazją do omówienia aktualnej sytuacji tych placówek i zasygnalizowania pilnych potrzeb, w czasie pandemii. Pan Wicemarszałek Roman Kolek poinformował że w ramach realizowanego przez Urząd Marszałkowski unijnego projektu „Opolskie przeciw COVID-19” są jeszcze pieniądze na środki ochrony osobistej które będą sukcesywnie przekazywane na ten cel.

Stowarzyszenie Auxilium „Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie” w imieniu wszystkich Pacjentów i pracowników składa serdeczne podziękowania za pomoc na rzecz Nyskiego Hospicjum. Uroczystość ta jest zapowiedzią dalszej owocnej współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Opolu.