Nowa siedziba nyskiego Hospicjum – prace nad projektem budowlanym

Budowa nowoczesnej, nowej siedziby nyskiego Hospicjum pozwoli jeszcze bardziej rozwijać poziom opieki nad naszymi Pacjentami. Poprawi znacznie warunki pracy całego Personelu i warunki kształcenia studentów pielęgniarstwa i medycyny.

Zakończyły się prace nad koncepcją nowego Hospicjum i trwają prace nad projektem budowlanym. Wykonuje je Pracownia Projektowa Pana Tomasza Grębskiego.

Cały nasz wysiłek skierowany będzie na pozyskanie środków finansowych na realizację tego zadania, zarówno ze środków publicznych jak i środków przekazany przez darczyńców. Podejmować będziemy wszelkie działania które rozpropagują ideę tego przedsięwzięcia. W najbliższym czasie zostanie powołany “Komitet Honorowy Budowy”, który mamy nadzieję znacznie wzmocni nasze starania. Liczymy także na Media, aby stały się “Patronami Medialnymi” tej tak ważnej i potrzebnej inwestycji nie tylko w skali Gminy i Powiatu ale również Województwa.

W imieniu całej Społeczności Hospicyjnej, Prezes Stowarzyszenia Auxilium “Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie” dr n. med. Jerzy Miszkiewicz.