Akcja Żonkilowa – Pola Nadziei

Akcja Żonkilowa znowu zakwitła po półtorarocznej przerwie ze względu na pandemię i ograniczenia w prowadzeniu zbiórek publicznych.
„Kiedy świat budzi się do życia znowu rozkwita NADZIEJA”.
„Pola Nadziei” to akcja organizowana każdej wiosny w wielu miastach Polski.

Jej celem jest pozyskanie finansowego wsparcia opieki hospicyjnej nad osobami nieuleczalnie chorymi. Otwiera ludzkie serca na potrzeby osób cierpiących, które na swoim ostatnim etapie życia znajdują się pod opieką Hospicjum. Spełnia również niezwykle ważną rolę edukacyjną, przybliża wszystkim ideę hospicyjną.

Nyskie Hospicjum rozpoczęło akcję dnia 18 kwietnia 2021 r. zbiórką w Paczkowie, w kolejnych dniach w Starym Paczkowie/Wilamowa, Kamienicy, Trzeboszowicach, Gościcach, Ujeźdzcu, Dziewiętlicach, Niwnicy, Białej Nysce, Sidzine, Szklarach. Dnia 23 maja 2021 r. akcja odbywała się na terenie Nysy, Domaszkowic i Kubic.

Do Akcji żonkilowej włączył się również Zakład Karny w Nysie, kwestując wśród funkcjonariuszy, pracowników cywilnych i osadzonych, zbiórkę prowadziła również Szkoła Specjalna w Nysie.

Łączna kwota ze zbiórek zebrana do tej pory wynosi 36 182 złotych.
Kwota pozyskana ze zbiórek przekazana zostanie na bieżącą działalność nyskiego Hospicjum.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim tym którzy wsparli tą inicjatywę.